Jak obstawiać u bukmachera Formułę 1? Triki do typowania

Mało która dyscyplina sportowa może poszczycić się mianem wielomiliardowego przemysłu. Tak jednak jest w przypadku Formuły 1. Każde Grand Prix gromadzi przez telewizorami ponad 500 milionów widzów na całym świecie! Te liczby mogą robić na nas wrażenie. Z resztą ta popularność przełożyła się na obstawianie zakładów.

jak obstawiać formule 1
Jak obstawiać u bukmachera Formułę 1? Triki do typowania

Co ważne – u liderów możemy typować za naprawdę spore sumy sięgające nawet 40.000 złotych na zakład.
Czy warto, znając te wszystkie informacje, zająć się profesjonalnie obstawianiem formuły 1? Tak! W przeciągu roku będziemy mieli wiele okazji do zarobienia pieniędzy. Pamiętajmy, że możemy typować nie tylko zakłady typu kto wygra dany wyścig. Do naszej dyspozycji są również zakłady długoterminowe. Jak z zyskiem obstawiać Formułę 1 w zakładach bukmacherskich? Z pewnością przed zatwierdzeniem zakładu warto wcześniej poświęcić czas na analizę. Dzięki temu wygrana będzie pewniejsza. Poza tym warto zwrócić na poniżej kwestie.

1. Pole Position.

To bardzo cenna informacja, która równie dobrze może być dla nas myląca. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że według statystyk aż 50% wynosi średnia wygranych przez kierowców, którzy startują z tego zaszczytnego miejsca, ale… Mając na uwadze posiadanie przez danego zawodnika Pole Position warto sprawdzić o jakim mówimy torze. To jest bowiem o wiele ważniejsza kwestia. Wystarczy, że przejrzysz statystyki poszczególnych torów. Zauważysz wtedy, że procentowa szansa wygranych znacząco się od siebie różni. W przypadku niektórych torów prawdopodobieństwo wygranej wynosi aż 80% startując z pierwszego miejsca. Niekiedy jednak maleje ona do ledwie 30%. Tak bywa, kiedy mówimy o torach, które są łatwiejsze do wyprzedzania.

Co więcej – są tory, gdzie to kierowcy rozpoczynający z drugiego miejsca posiadają już na starcie większe szanse na wygraną całego wyścigu niżeli sportowcy startujący z Pole Position. Analizując zatem daną rywalizację stwierdzamy, że należy wziąć pod uwagę start z pierwszego miejsca, ale równie ważne jest to na jakim dokładnie torze będzie odbywać się walka o zwycięstwo. Jeśli chcemy obstawiać zakłady na zwycięstwo danego kierowcy w określonym wyścigu to jak najbardziej należy przestudiować tę kwestię.

superbet zakłady
Bonus w Superbet – kod promocyjny: BETONLINE

2. Pogoda.

Bezsprzecznie jest to jedno z najważniejszych zagadnień podczas analizy wyścigów Formuły 1. W tej dyscyplinie sportowej pogoda odgrywa ogromne znaczenie. Dlatego też jeśli interesuje Cię jak skutecznie obstawiać Formułę 1 to musisz poświęcić swój czas na sprawdzenie danych z ubiegłych lat. Prócz tego należy oczywiście przygotować informacje na nadchodzący wyścig. Głównie powinieneś się skupić na tym:

  • czy jednakowe warunki pogodowe będą się utrzymywać przez cały wyścig? A może w pewnym momencie przez kilka minut popada deszcz?
  • jak zespoły radzą sobie w danych warunkach pogodowych? Czy w miarę szybko reagują na to co dzieje się aktualnie na torze i starają się dostosowywać do bieżącej pogody? Czy są skłonne podejmować dość ryzykowne decyzje związane np. ze zmianą ogumienia?
  • Poza tym warto zauważyć, że zawodnicy z krótkim stażem mogą mieć problemy w trakcie zmiany pogody. Brak doświadczenia sprawia, że mogą popełniać błędy, które odbiją się na ich ostatecznym wyniku.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

3. Ogumienie.

Jeśli już od dłuższego czasu jesteś fanem Formuły 1 to doskonale zdajesz sobie sprawę jak ważną rolę odgrywają tutaj opony. Potrzeba jednak czasu, by zauważyć różnice. Ogumienie posiada różne właściwości, a to sprawia, że dzięki nim można poniekąd przewidzieć wyniki. Według fachowców niektóre z nich są lepsze do wyprzedzania, a jeszcze inne bardziej przewidywalne. Z pewnością dla laika będzie to trudny temat, który na początku może nie być zupełnie analizowany.

Warto jednak zwrócić na to uwagę. Być może w przyszłości zdobyta wiedza pomoże nam osiągać lepsze wyniki w typowaniu. Dlatego też już teraz warto zwracać uwagę na to jak zachowują się opony na różnorodną pogodę czy jakie strategie posiadają poszczególne teamy w tej kwestii.

4. Analiza toru.

Temat ten był niejako wspomniany już podczas analizowania pozycji Pole Position. Faktycznie jest to bardzo ważne, by przeanalizować tor, na którym będzie odbywał się wyścig. W końcu każdy z nich jest inny. Niekiedy mówi się, że dany kierowca czuje się w danym miejscu bardzo dobrze co sprawia, że jego szansę na wygraną rosną. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że niektóre tory posiadają wiele zakrętów, a jeszcze inne charakteryzują się długimi prostymi.
Dodajmy, że profile zakrętów mają tu także spore znaczenie. Są zawodnicy, którzy potrafią idealnie wykorzystać dany odcinek, by z sukcesem wyprzedzić rywala. Z pewnością wiele cennych informacji możemy otrzymać oglądając wcześniej kwalifikacje czy treningi.

5. Informacje przez wyścigiem.

Kiedy obstawianie Formuły 1 traktujemy poważnie nie możemy pominąć zapoznania się z informacjami, które pojawiają się przed wyścigiem. Niekiedy nie mają one tak dużego znaczenia jak analiza toru czy pogody, ale z pewnością nie zaszkodzi znać aktualności. W końcu psychika zawodników odgrywa tutaj duże znaczenie. Stąd też warto prześledzić portale społecznościowe, gdzie sportowcy dzielą się z nami swoimi prywatnymi sprawami, które mogą mieć swoje odbicie na torze.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za depozyt1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl

6. Zmiany przepisów/nowinki techniczne.

Niemalże co sezon możemy spodziewać się zmian. Oczywiście cel sam w sobie się nie zmienia – wygrywa najlepszy. By jednak urozmaicić zmagania kierowców i sprawić, by były one nieprzewidywalne co pewien czas wchodzą nowe zmiany, nowinki techniczne czy restrykcje, o których należy wiedzieć. Może się bowiem zmienić dostawca ogumienia lub w bolidach pojawią się zupełnie inne silniki. Wszystko to wpływa automatycznie na strategię zespołów.

Rożnego rodzaju modyfikacje są szansą dla nas samych. O ile w miarę możliwości szybko wyciągniemy słuszne wnioski możemy stworzyć przewagę nad bukmacherem. A to oznacza tylko jedno – większy zarobek na zakładach bukmacherskich.

Czy na obstawianiu Formuły 1 można zarobić?

Obstawianie u bukmachera Formuły 1 z zyskiem jest możliwe tylko wtedy, kiedy w pełni zaangażujemy się w analizę danego wyścigu. Przy tym pamiętajmy, że na zakłady bukmacherskie należy patrzeć długowzrocznie. Obstawienie 50 zakładów to zbyt mało, by mówić o jakimkolwiek doświadczeniu czy sukcesie. Na przestrzeni dłuższego okresu zarabianie na typowaniu jest możliwe tylko dla osób, które potrafią odstawić na bok emocje i jednocześnie znajdują value. Formuła 1 jak najbardziej może być dla nas podstawowym i jedynym sportem, na którym będziemy zarabiali. Wystarczy, że zawsze będziemy brali pod uwagę powyższe wskazówki.

Oczywiście należy mieć świadomość, że podczas rywalizacji na torze może zdarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji, które ciężko przewidzieć, np. usterka bolidu. Nie wolno nam się wtedy jednak zrażać do dalszej pracy. Odpowiednia analiza w dłuższej perspektywie przełoży się na nasz zarobek.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Polskie firmy bukmacherskie