Jak należy prowadzić analizę grając w zakładach bukmacherskich?

W Internecie można przeczytać wiele rad od graczy, którym udało się osiągnąć sukces, ale również od tych, którym się nie powiodło. Również pewne opinie można usłyszeć od osób grających w naziemnych punktach. Należy powiedzieć pewne rzeczy wprost – nie ma jednej recepty, która przynosiłaby szczęście. Na nie składa się wiele rzeczy, ale jednak podstawą jest dokładna analiza, bo fart co prawda też jest potrzebny, ale on działa tylko na chwilę i bardzo rzadko. Postanowiliśmy, że przygotujemy poradnik dotyczący tego, jak dokonać analizy, aby zwiększała ona szansę na wygraną.

jak analizować zakłady bukmacherskie
Jak należy prowadzić analizę grając w zakładach bukmacherskich?

Czytaj tabele

O tym, że wiedza jest potęgą wiedzieli już najstarsi filozofowie. Nie inaczej jest w zakładach bukmacherskich. Jeżeli chce się obstawiać dużo spotkań, to przede wszystkim trzeba rozpocząć od spojrzenia na tabelę. Nie dość, że dzięki niej dowiesz się, jak obecnie prezentują się drużyny, to w dodatku będziesz mógł się przygotować do danego spotkania poprzez zwrócenie uwagi na H2H (ang. head to head), czyli porównanie drużyn jak grały ze sobą w przeszłości. Być może ktoś powie, że przeszłość nie ma znaczenia, ale jednak ma i to bardzo duże. Są drużyny, które pomimo swojej niskiej pozycji w tabeli mają patent na jedną czy drugą poważniejszą drużynę w danej lidze i ma ona ogromne trudności z pokonaniem potencjalnie słabszej drużyny.

Czytając tabele na przykład niemieckiej Bundesligi, warto zwrócić uwagę na takie detale jak gra u siebie czy na wyjazdach. Oczywistym jest fakt, że drużyny grają lepiej u siebie niż na wyjeździe, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że nawet drużyny w środku tabeli mogą się bardzo dobrze prezentować u siebie, jak również fatalnie na wyjeździe, co znacząco ułatwia analizę i ostateczne postawienie spotkania w dany sposób.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za depozyt1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl

Ostatnim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę pod kątem tabeli, to ostatnie mecze. Jak najbardziej warto i należy na to patrzeć, ponieważ jeżeli drużyna przegrała 2-3 spotkania z rzędu, to trzeba sobie zadawać pytania czy jest to już kryzys, czy też wypadek przy pracy oraz jak długo zła passa może potrwać. Pamiętaj, że każda kiepska forma się kończy, więc to, że drużyna przegrała 4-5 meczów z rzędu, nie oznacza, że przegra kolejny.

Słuchaj opinii innych

Pamiętaj, że zdawanie się tylko i wyłącznie na własną opinię jest narcyzmem. Oczywiście, nie można też popaść w paranoję i sugerować się zdaniem każdego na temat danego spotkania, ale jednak dobrym rozwiązaniem będzie wyciśnięcie takiej „pigułki” ze wszystkich opinii i przyjąć ją jako wartościową.

Należy pamiętać, że zawsze może być ktoś, kto ma o wiele większą wiedzę od ciebie, śledzi daną ligę, a może jest jej nawet ogromnym fanatykiem. W dzisiejszych czasach obowiązkiem dobrego gracza jest posiadanie kont na Twitterze czy Facebooku i śledzenie dyskusji pomiędzy różnymi użytkownikami. Są przecież tam osoby, które mogą mieć informacje z pierwszej ręki na temat takich rzeczy jak: atmosfera w drużynie, problemy z zawodnikami czy też o innych czynnikach nigdy nie podanych do opinii publicznej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Świetną opcją będzie zaglądanie na fachowe fora bukmacherskie jak betonline.net.pl, gdzie gracze wymieniają się spostrzeżeniami, pokazują swoje typy bukmacherskie oraz oceniają szanse danych drużyn. Obserwowanie takich analiz sprawi, że w przyszłości możesz pozyskać cenne źródło kontaktu, a najlepsi gracze tak właśnie działają – każdy kontakt i każda znajomość może mieć znaczenie, o ile umiesz ją odpowiednio wykorzystać.

Zwracaj uwagę na sytuację kadrową

Nie ma znaczenia czy jesteś fanatykiem NBA, NHL czy określonej drużyny piłkarskiej – twoim obowiązkiem zawsze jest sprawdzenie aktualnej sytuacji kadrowej. Powyższe 2 podpunkty nie mają największego znaczenia, jeżeli nie zastosujesz się do tego, co chcemy ci przekazać w chwili obecnej.

Sezon bywa bardzo długi i męczący, a drużyny rozgrywają wiele spotkań, więc siłą rzeczy nie są w stanie rozgrywać tak wielu meczów na tej samej intensywności i w tym samym zestawieniu. Dotyczy to przede wszystkim piłki nożnej, gdy drużyna gra na kilku frontach: Liga Mistrzów, krajowa liga, puchar krajowy itd. Nie da się grać tym samym składem cały bez uszczerbku na zdrowiu. Trzeba też mieć z tyłu głowy, że piłkarze mogą pauzować za kartki, a nawet mogą się wykartkować jak robi to praktycznie co sezon Neymar, gdy nadchodzą urodziny jego siostry. Gracze często nie zdają sobie sprawy, jak ważny jest to czynnik. Jeżeli w najlepszej drużynie wypada 2-3 zawodników, to może być to zdecydowanie więcej niż połowa jakości.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl

Podobny mechanizm działa pod koniec sezonu zasadniczego w NBA. Drużyny, które mają już zapewniony awans do play-off często odpuszczają ostatnie 2-3 spotkania, bo nie ostatecznie nie zmieni to niczego w tabeli, a największe gwiazdy muszą być wypoczęte na najważniejsze mecze w sezonie. Oczywiście, doświadczeni fanatycy bukmacherki wiedzą, że jest to doskonała okazja na zarobienie pieniędzy i postawienie właściwego typu przy danej drużynie. Trzeba czasami do tego odrobinę zmysłu, a może i nawet przeczucia.

Nie ufaj tylko i wyłącznie swojej intuicji

Nie będziemy negować tego, że pewien zmysł, a może nawet i szczęście jest potrzebne, ale by osiągnąć sukces w bukmacherce nie należy tylko bazować na emocjach. To doprowadzić może do zgubnych skutków. Nadpobudliwość zawsze jest wrogiem gracza, a stąd już krok do obstawiania głupot tylko i wyłącznie dlatego, że „chcesz się odegrać”. Tak nie wolno postępować w żadnym wypadku!

Jasne, gdy zbyt wiele się myśli na dany temat, to czasami trzeba podjąć decyzję w oparciu o swoją intuicję, ale nigdy nie może być ona podstawą intuicji. Zahartowani gracze wiedzą, że istnieje coś takiego jak wyczucie, ale nie można tego bliżej opisać i raczej jest to subiektywny osąd sytuacji, nie oparty żadną fachową wiedzą.

typowanie zakładów za darmo
Obstawianie zakładów bez depozytu w STS online

Na twój sukces musi się złożyć dokładna analiza, a w razie kilku porażek z rzędu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy analiza była dobrze przeprowadzona, czy też były w niej błędy, które mogły spowodować wtopę. Pamiętaj, wielu graczy popełnia ten błąd, ale nie dopuszczają myśli do siebie, że to właśnie ten czynnik doprowadził do tego, że nie kupon poszedł do śmieci. Najpierw analiza, sprawdzenie sytuacji kadrowej, jeszcze milion czynników po drodze, a dopiero na samym końcu intuicja.

Zawsze bierz pod uwagę statystykę

Nie mówimy teraz konkretnie o tabeli, a raczej o tym, żeby znać prawdopodobieństwo tego, że dana drużyna wygra. W Internecie można znaleźć strony, które obejmują szereg czynników, na które ostatecznie składa się wynik procentowy poprawnego wyniku danego zdarzenia. Są gracze, którzy poprzednie wytyczne wyrzucają do kosza, a podchodzą do bukmacherki jak do matematyki, którą można wytłumaczyć za pomocą zjawisk matematycznych i rachunku prawdopodobieństwa.

Ta metoda przyniosła kilku osobom bogactwo, ale nie znajdzie się ktoś, kto wyłoży taki system, ponieważ nie ma on takiego interesu, by dzielić się nim z innymi. Na pewno warto wyliczyć sobie wartość oczekiwaną danego zdarzenia. Wspomnieliśmy, że historia ma ogromne znaczenie i jeżeli poprzednie 2 mecze pomiędzy drużynami kończyły się remisem, a obecnie drużyny strzelają mało bramek, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że nie padnie wiele bramek, a wynik może zakończyć się rezultatem remisowym.

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Polskie firmy bukmacherskie