Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Awansowałeś ostatnio w pracy? Ten rok zaczął się dla Ciebie bardzo dobrze? Chcesz część zarobionych pieniędzy zainwestować? Obecnie nie brakuje osób decydujących się na zakłady bukmacherskie. Masz jednak pewne obawy dotyczące tego zagadnienia? Nie wiesz bowiem do końca, czy firmy bukmacherskie działające w Polsce są w 100% legalne? Jak to wszystko wygląda zatem w praktyce? Czy jest się istotnie czego bać?

gdzie obstawiać mecze
Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Ustawa Hazardowa wprowadziła odpowiednie regulacje

Już kilka lat temu została znowelizowana Ustawa Hazardowa. W tym momencie to najbardziej istotny dokument dla każdego podmiotu działającego w bukmacherce. Od lipca 2017 roku sporo zmieniło się na tej płaszczyźnie. Wcześniej rynek zakładów bukmacherskich nie był do końca uregulowany. Co prawda obowiązywała starsza wersja Ustawy Hazardowej, lecz była ona nieco „dziurawa”. W końcu w Polsce funkcjonowało wiele podmiotów bukmacherskich, które… nie odprowadzały żadnego podatku. Przez to mogły one pozwolić sobie m.in. na to, by oferować nieco wyższe kursy.

Nie da się ukryć, że konkurencja nie była zatem do końca uczciwa. W końcu legalne firmy bukmacherskie musiały odprowadzać zgodnie z przepisami podatki, przez co były już na samym starcie na nieco straconej pozycji. Ustawa Hazardowa wprowadziła porządek. Początkowo wiele osób obawiało się, jak jej wdrożenie w życie wpłynie na rynek zakładów bukmacherskich. Niektórzy przewidywali, że to koniec normalnego obstawiania itp. Po kilku latach można zaś napisać, że rynek zakładów wzajemnych w Polsce cały czas się trzyma. Na szczęście jest coraz więcej legalnych firm bukmacherskich, które chcą działać na uczciwych warunkach.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Teraz każdy podmiot ma równe szanse. Warto zaznaczyć, że po znowelizowaniu Ustawy Hazardowej wiele nielegalnych podmiotów wycofało się z naszego rynku. Niektóre uznały, że i tak nikt im nic nie zrobi. Łatwo jednak dostrzec, że po kolei wykruszają się kolejne firmy bukmacherskie prezentujące takie stanowisko. A to oznacza, że Ustawa Hazardowa naprawdę działa.

Firmy bukmacherskie muszą mieć odpowiednie zezwolenia

Co trzeba zrobić, by oferować obecnie zakłady wzajemne na terenie naszego kraju? Dawniej (przed lipcem 2017 roku) też co prawda były pewne regulacje, ale nie wszyscy ich przestrzegali. To zaś wpływało m.in. na to, że na rynku działały legalne i nielegalne firmy bukmacherskie. Teraz wszystko jest o wiele bardziej uporządkowane. Aby działać zgodnie z rodzimymi przepisami, trzeba bowiem złożyć wniosek i liczyć na to, że zostanie on zaakceptowany. Jeśli tak się stanie, to dany podmiot otrzymuje licencję na oferowanie zakładów wzajemnych. Taki dokument jest przyznawany dokładnie na sześć lat. Potem trzeba po raz kolejny ubiegać się o odpowiednie papiery.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto zaznaczyć, że osobne zezwolenia są przyznawane na oferowanie zakładów stacjonarnie i internetowo. W związku z tym np. STS musi mieć dwa dokumenty tego typu. Należy podkreślić, że osoby stawiające swoje pierwsze kroki – w tej branży – powinny wybierać tylko legalne firmy bukmacherskie, których na szczęście nie brakuje na terenie naszego kraju.

Jakie firmy bukmacherskie są obecnie najpopularniejsze?

Zastanawiasz się, gdzie założyć własne konto bukmacherskie? Warto wybierać sprawdzone firmy bukmacherskie, które są nie tylko legalne, ale także polecane. Przez innych użytkowników, czy ekspertów od tej dziedziny. Na pewno w rekomendowanej grupie jest STS. Aktualnie to najpopularniejszy podmiot bukmacherski. Raczej długo się to nie zmieni. Wszak STS dynamicznie się rozwija i nie spoczywa na laurach. Ta firma umożliwia obstawianie w punktach stacjonarnych oraz przez internet. Możesz także skorzystać z prostej w obsłudze aplikacji mobilnej.

typowanie zakładów za darmo
Obstawianie zakładów bez depozytu w STS online

Na uwagę zasługuje świetny bonus na start (100% do 1200 PLN), 29 PLN bez depozytu z kodem „BETONLINE„, czy nawet obstawianie pokera online w usłudze Betgames STS. Gdzie jeszcze warto mieć konto? Kolejnym dobrym wyborem będzie Fortuna. Ta firma bukmacherska jest nie tylko legalna. Klienci uwielbiają Fortunę za świetny bonus (zakład bez ryzyka do 600 PLN) i bardzo wysokie kursy (nierzadko są one najwyższe na rynku). W gronie polecanych firm są także Betclic, Fuksiarz, Traf i Betfan.

Dlaczego nie warto typować w nielegalnych firmach?

Trafiłeś na bukmachera internetowego, który wydaje Ci się nieco podejrzany? Nigdzie nie możesz bowiem znaleźć informacji, że jest on legalny? Tego podmiotu nie ma także w żadnych rankingach firm, które działają uczciwie na terenie Polski? W takim razie uważaj. Jeśli zdecydujesz się na rejestrację, a potem na obstawianie w takiej firmie bukmacherskiej, to popełnisz naprawdę spory błąd. Warto zaznaczyć, że możesz mieć przez to kłopoty z prawem. W końcu gra w takich firmach bukmacherskich jest nielegalna. Zresztą, sam proces szeroko rozumianego obstawiania będzie dla Ciebie dokuczliwy. M.in. nie jest łatwo wpłacić pieniądze do nielegalnych zakładów bukmacherskich. Np. nie możesz swobodnie skorzystać ze swojego konta bankowego itd.

To nie wszystko. Dodatkowo nie możesz swobodnie wypłacać pieniędzy oraz z nich korzystać. W końcu są to nielegalne dochody, którymi mogą zainteresować się np. przedstawiciele Urzędu Skarbowego. O wiele lepszym wyborem są zatem uczciwe firmy bukmacherskie.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Polskie firmy bukmacherskie