17.11 NBA – Phoenix Suns – Houston Rockets

Phoenix Suns w roli gospodarza 17 listopada 2017 podejmować będą znajdujących się w dobrej dyspozycji od początku sezonu zasadniczego NBA rywali z Houston. Do meczu dojdzie o 22:30 czasu lokalnego, a bukmacherzy już teraz pozwalają na obstawianie zwycięzcy lub remisu w tym wydarzeniu. Wraz z kolejnymi dniami i kolejkami do tego wydarzenia kondycja obu zespołów i dyspozycja poszczególnych graczy będzie mniejszą niewiadomą, więc mniejsza będzie różnica kursowa.

Patrząc na osiągnięcia obu drużyn w obecnym sezonie, trudno jednoznacznie wskazać zdecydowanego faworyta tej potyczki. Jeśli decydować miałyby statystyki z minionego sezonu – Pheonix Suns z pewnością byłoby wielkim faworytem. Sezon 2016/2017 drużyna gości skończyła na 3 miejscu w Konferencji Zachodniej z doskonałym bilansem 55-27. W tym samym sezonie zasadniczym koszykarze Phoenix zajęli niechlubne, ostatnie miejsce w tej samej Konferencji Zachodniej z tragicznym bilansem 24-58.

Jednak również tegoroczne statystyki nie pozwalają upatrywać w gospodarzach z Phoenix faworyta do wygrania na własnej hali. Przede wszystkim są to statystyki indywidualne – najlepiej punktujący gracz Suns (Devin Booker) rzuca 22.1 punktu na mecz, podczas gdy James Harden (Rockets) rzuca średnio 4.5 punktu więcej na mecz. O ile ta różnica nie jest imponująca, to we wskaźniku asyst najlepszy z Rockets Chris Paul (10 asyst na mecz) zdecydowanie przewyższa gracza Suns (4.4 asysty w meczu), a sporą różnicę widać również w kategorii zbiórek i przechwytów.

Suns wygrali i przegrali po 4 spotkania do tej pory, ale ostatnio dwukrotnie udało im się zwyciężyć z przeciwnikami. Bilans Rockets jest widocznie lepszy i wynosi 6-3, a gracze z Houston mogą również pochwalić się serią dwóch wygranych z rzędu. Jedynym, co może w nieoczekiwany sposób zaważyć na wyniku meczu, to koncentracja, motywacja i przewaga własnego parkietu po stronie Suns. Jeżeli masz swój typ obstaw wynik na Fortuna zakłady bukmacherskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *